« Úvod | Další vývojový stupeň ... »

Bláznovství

Blázni se milují

Co vlastně blázny a šílence dělá tím, čím jsou? Jsou vzdáleni lidské společnosti, protože se nedokáží sžít s ostatními. Jejich psychika přestala být v rovnováze, nějakým způsobem se jejich mentální stav zjednodušil natolik, že nejsou schopni adaptability na nové situace kolem sebe. Mají většinou vlastní svět, ve kterém řeší buď stále dokola ty samé otázky nebo jeden jediný problém různého charakteru. Tento svůj zjednodušený vnitřní svět znají, ale neumí řešit jeho otázky ani problémy, a proto se tyto jejich otázky stále a stále vrací.


Kde se to ale vlastně bere? Běžný člověk se do tohoto stavu dostane náhle, například změnou v mezilidském vztahu, traumatickým zážitkem, dlouhou odlukou od blízkých nebo postupně plným soustředěním se na jednu věc, dokud se tato věc nestane jediným, co chceme dělat, čeho dosáhnout a v co věřit. Takový člověk přestane vnímat všechny ostatní problémy. Zájem o dění v jiných oblastech, než je ta jeho, upadá na nulu. Jen jeho objekt zájmu je stoprocentní, jen jeho objekt zájmu je důležitý. I látková výměna a spánek jsou druhořadé zájmy.


Je tento člověk nebezpečný? Potřebuje péči? Potřebuje dohled? Může se někdy uzdravit? Dá se s tím něco dělat?


Snad jen pokud víme o jaký konkrétní druh šílenství jde.


Láska? Náboženství? Sektářství? Nakupování? Přehnané hýčkání mazlíčků? Víra v magii čísel, nerostů atd.? Snaha vypadat co nejlépe? Zdravá strava? Nezdravá strava? Konspirace? Mimozemšťané? Snaha vždy vyniknout? Víra v dobrotu lidí, kteří ji sami nabízejí? Věčně nesplněné sny? Víc peněz? Víc známých? Víc partnerů? Víc vzrušení? Víc nebezpečí?


Nebo i například pouhá snaha zapadnout?


Poznali jste se?


Zamyslete se nad tím svým šílenstvím a udělejte s tím něco.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se