« Úvod | Obrana pravdy »

Mozek

Centrum prázdna


Jednou jsem se na chvíli zabýval otázkou kapacity našeho mozku. Je jasné, že mozek je jedna velká telefonní ústředna, která zaběhnutými cestami elektrických impulsů jenom předává signál dál jednou už použitým kanálem. Když se naučíme novou věc nebo prožijeme novou událost, vyryje se nám tato záznamová cesta do nervových kanálků a my ji kdykoli můžeme znovu použít. Vlastně ne kdykoli, některé impulsy už nikdy nepoužijeme a tak ochabují. Na jejich vyvolání je nutná hypnóza. Vše nové nám ale mozek zapisuje neúnavně znovu a znovu. Proto také na detektoru zjistí, že lžeme. Když použijeme impulz, který mozek ještě nepoužil, projeví se to mozkovou aktivitou, kdežto když nad tím nepřemýšlíme, projde test aktivity mozku bez záznamu. No, ale zpět. Pokud tedy využíváme jen zlomek kapacity mozku, může být zbytek "přepisovatelný"? Nebo slouží jako úložiště nepotřebných informací?


Vyvstává tedy otázka: "Je pravda, že využíváme jen malou část kapacity mozku?"


Moje odpověď zní: "Porozhlédněte se kolem sebe ... a nezbývá, než s tvrzením souhlasit".

To je samozřejmě pravda. Já jsem se tím nikdy nezabýval, všechno si cucám z prstu, ale šlo mi hlavně o ty dva poslední řádky ;-)

Jena drobnost: k vyvolání staré vzomínky není nutná hypnoza. Stačí věková regrese, tak ja ji dělá třeba One Brain nebo AFT. A že jsme skladiště všeho, co jsme zažili je nejspíš pravda. J.Studénková

přidat komentář

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se