« Úvod | Lež má krátké nohy »

Mrtvá múza v očích veřejnosti

Solid gold
Není oč hrát, ani s kým. Veřejné mínění veřejnost nezajímá, ale ještě méně zajímá ty, které by mělo zajímat nejvíce. A když řve veřejnost nahlas, tak je to lůza. Co s tím? Nikdo nic nebere vážně, všechno je jen jako a sranda, je to jedno. Není! Zítra umřeš a ani pes po tobě neštěkne, tak s tím něco dělej! Sakra, co to s tebou je? Za co chceš bojovat, aby ses pak mohl podívat do zrcadla? Za sebe? Ne. Za rodinu? Ne.


Hádky jsou kvůli lžím, neshody jsou ze lži, nedorozumění pochází ze lží, za lži se vedou války a lidi se nenávidí a radují z blbostí jen aby tu lež sami před sebou spolkli a řekli si, že to určitě lež není. Pokud to musí dělat, je to lež.

Pravda je velmi jednoduchá, někdy se zdá až příliš a lidé mají nutkání ji vylepšit, ale netřeba. Pravda je jen jedna a svědomím propluje jako rozpálený nůž máslem. Není třeba ji zaobalovat, okecávat, uvádět, vychvalovat, podsouvat, neustále opakovat, měnit, vylepšovat, rozvádět ani zkracovat, není třeba s ní dělat nic víc, než ji vyslovit nebo ukázat. Někdy je krutá, někdy není příjemná, ale vždycky je nejlepším řešením. Za PRAVDU se nemusí nikdo stydět!!!

Víte, co Vám řekne hrdina o válce? "Byla to hrůza" a pak se odmlčí. Víte, co Vám řekne o válce lhář? Všechno, co chcete slyšet ...


TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se